środa, 17 grudnia 2014

Creative Blog Tour

Jakiś czas temu zostałam wyróżniona przez Ewę, autorkę bloga ...proste szycie... nominacją do Liebster Blog Award. Mimo, że jest to tylko łańcuszkowa zabawa, nominacja bardzo mnie ucieszyła i zmotywowała do zamieszczania kolejnych postów i zdjęć nowych uszytków (choć przy obecnej pogodzie nie jest już to takie proste:) 11 pytań trochę mnie powstrzymało przed dalszym rozpowszechnianiem łańcuszka.

Ostatnio spotkała mnie kolejna miła niespodzianka: Kasia z Szycie upiększa życie zaprosiła mnie do udziału w Creative Blog Tour.


Kasię i jej blog poznałam na dzięki spotkaniu organizowanym przez grupę Kraków Szyje. Na swoim blogu, rzeczywiście pokazuje jak szycie i przeróbki upiększają życie. Można znaleźć tam nie tylko śliczne spódnice, ale także poradniki jak szybko zrobić fajna bransoletkę, nadać starym butom nowe życie i mieć nowy wiosenny żakiet za 1,5zł.


Powoli zbliżają się święta, zatem czas robienia świątecznych dekoracji, pieczenia pierników i wyboru idealnej choinki. Dlatego do zabawy postanowiłam wybrać blogi, które przybliżają mi ten świąteczny klimat.

No początek, coś z innej niż szyciowej branży: City Gardener czyli Miejski Ogrodnik  w akcji
Blog prowadzi moja była współlokatora Marta, ogrodnik z zamiłowania i z zawodu.


W ramach świątecznego cyklu Marta doradza jak wybrać i pielęgnować gwiazdę betlejemską oraz jak kupić i dbać o choinkę by cieszyła nas jak najdłużej. Ja skorzystałam z porady jak wykonać pachnące woreczki i jakich owoców poszukiwać w Tajlandii.

Kolejne blogi (już częściowo z mojej branży), które bardzo lubię czytać a przede wszystkim oglądać to MamaMi i Kolorowy Świat Katarzyny.

Na MamiMi, są nie tylko śliczne i kolorowe ubranka i zabawki dla maluchów, ale także bardzo fajna spódnica z zamkiem i biżuteria.
Mnie szczególnie zachwycił królik, filcowe zabawki na choinkę i pierniki (patrząc na zdjęcie czuję ich zapach:)

 


Kasię i jej kolorowy świat znałam wcześniej tylko z jej bloga. W krótkiej, mailowej korespondencji dowiedziałam się o jej planach na najbliższą przyszłość: otwarcie własnego sklepiku gdzie można będzie kupić dekoracje do domu, ozdoby, poduchy, drobne mebelki, organizery; i dostałam zaproszenie na jej fanpage. Jestem pewna, że taki sklepik będzie miał wielu klientów, bo rzeczy tworzone przez Kasię są fantastyczne i radośnie kolorowe.


Taki pokrowiec na maszynę, chyba każdy chciałby mieć...Instrukcje prezentowane są na blogu w postaci filmików lub opisów. Ja niebawem planuje skorzystać z porady jak uszyć kolorowe pokrowce na krzesła.
Na razie zachwycam się dekoracjami i ozdobnym etui na okulary


Teraz czas na moje odpowiedzi, a równocześnie pytania do nominowanych (tego wymaga regulamin zabawy w Creative Blog Tour)

1) Nad czym obecnie pracuję?
 Spódnicą z wełny, a myślę już o brązowych getrach
2) Czym moja praca różni się od innych?
Jest tworzona z myślą o moich potrzebach, chociaż może niedługo zacznę myśleć o potrzebach rodziny
3) Dlaczego piszę bloga?
 Trochę dla motywacji, trochę z potrzeby chwalipięctwa:)
 4) Jak wygląda mój proces tworzenia?
Jest wolny, mini spódnica szyje się już drugi tydzień. Potrzeba wprowadzania poprawek jeszcze bardziej go spowalnia.

4 komentarze: